• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

An item with the same key has already been added. Key: h2

1

گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

سرکه سیب

سیب در صورت تخمیر تبدیل به سرکه می شود و چون قبلا کاملا برای این کار له شده است خواص غذایی خود را به هیچ وجه از دست نمی دهد.


خواص سرکه سیب

فقط قند آن تبدیل به اسید یعنی سرکه می شود که در این سرکه مواد معدنی مثل پتاسیم، کلر، سدیم، منیزیم، آهک، گوگرد، آهن، فلوئور، سیلیسیوم و....... وجود دارد.

خواص سرکه سیب

کمبود یا عدم وجود پتاسیم در انسان و حیوان و نبات رشد را متوقف می سازد.

اهمیت پتاسیم برای نسوج نرم همان طورکه اهمیت کلسیم برای استخوان ها لازم است اثبات شده است.

پتاسیم از تصلب شرایین که خطرات زیادی برای انسان دارد تا اندازه ای جلوگیری می کند.به علاوه با خوردن سرکه سیب آدم م یتواند به نحو بهتری با میکروب های مختلف مبارزه کند و به آنها مبارزه کند.

برای درمان دیفتری و آنژین غرغره سرکه مفید است.

برای درمان گلو درد و ورم گلو، یک وزن سرکه، دو برابر آب و قدری شکر را در ظرفی از سنگ یا بلور یا چینی و مشابه اینها که در دار باشند ریخته و در آن را می بندید و روزنه های آن را با خمیر آرد ماش محکم کنید، پس از اینکه آن را به جوش آورید، سوراخ ریزی از کنار درب ظرف باز کنید و بخار آن را به حلق و گلو دهید، هر سه ساعت یکبار این کار باید انجام گردد.

برای درمان حلقه کبودی دور چشم و خون مردگی زیر پوست، ضماد ترکیبی از سرکه و عسل بسیار مفید است.

چکاندن سرکه در گوش چرک، عفونت، درد گوش و کثافت آن را از بین می برد.

برای درمان سنگینی یا باد و صدا در گوش، تهیه بخور سرکه و رساندن بخار آن در گوش می باشد.

برای درمان لق شدن دندان، خوردن مخلوط پخته شده شوید و سرکه و همچنین مالیدن آنها بر دندان مفید است و درد دندان را نیز بر طرف می سازد.

برای ایجاد قی و استفراغ در مواردی مانند مسموم شدن و یا مواردی که احتیاج به استفراغ کردن باشد، سرکه گرم کرده باید خورده شود، برای سم داروهای سمی و بسته شدن خون یا شیر در معده، خوردن مخلوطی از سرکه و نمک خوب است. برای درمان مسمومیت از قارچ ها، ابتدا از داروهای ملین استفاده می نمایید وسپس مخلوطی از سرکه و نمک حل شده استفاده می نمایید.

برای درمان زخم های چرکه پوست، و نیز جلوگیری از افزایش زخم های چرکی و حتی سفلیس و لک های سیاه پوستی و صورت و جوش های آبدار خارش دار، ضماد سرکه مفید است.

برای درمان کپه ارمنی یا سالک یا زخمی که یک سال طول می کشد، ضماد ترکیبی از سرکه و اسپرزه بذر قلوه شکم پاره مرتبا بمالند، مفید است.

برای درمان گوش گلو یا گلو درد و ورم بغل گوش، سرکه را با اسفند کوبیده مخلوط کنند و بمالند.

برای درمان درد سرهای مزمن، سرکه را در داخل ظرف آهنی ریخته و روی آتش ریخته و روی آتش بجوشانند، و یا سنگ داغی را به داخل سرکه فرو برند و روی سر بیمار پتویی انداخته و بخار بوجود آمده را استنشاق کند.

برای تسکین درد دندان و جراحات لثه و درد گوش، ضماد ترکیبی از مرزه و زیره پخته شده در سرکه و مخلوط با بونه بسیار مفید است،

جهت رفع هذیان گویی مخلوطی از سرکه و گلاب و روغن بادام بسیار مفید است.


کلمات کلیدی

سرکه چیست - سرکه سیب - سرکه انگور - سرکه - تاریخچه اسید استیک - اسید استیک - موارد مصرف اسید استیک - تولید اسید استیک - ایمنی اسید استیک -قیمت اسید استیک


An item with the same key has already been added. Key: h2

محصولات مرتبط