• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

An item with the same key has already been added. Key: h2

1

گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

CMC


کربوکسی متیل سلولز ابتدا در آلمان تولید شد و سپس در آمریکا و بعد در سایر کشورهای غربی گسترش یافت. این محصول در حال حاضر در دو گرید صنعتی و غذایی بصورت فراگیر مورد استفاده می باشد.

Cmc یک گرد سفید رنگ، بی بو، قابل تعلیق در آب و تحت شرایط نرمال قابلیت تخمیر ندارد. از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی، معمولا از آن به جای نشاسته و مواد طبیعی محلول در آب که به نسبت گران قیمت هستند. مانند آلژینات سدیم، حنزه ایرلندی، کتیرا و ژلاتین، استفاده می گردد. از نظر اقتصادی در سال های اخیر این ماده مورد توجه خاصی قرار گرفته است و پیشرفت های عمده ای در تکنولوژی، کیفیت و کاربردی این محصول صورت گرفته است. این پیشرفت ها امکاناتی به وجود آورده است از cmc در موارد بسیاری همچون : خوراکی، دارویی، صناایع شوینده، رنگ و رزین، رونمای ساختمان ، چسب ها، نساجی، چاپ و تکمیل پارچه، کاشی و سرامیک، سفال و چینی، کاغذ، الکترود جوشکاری، فرش و موکت، گل حفاری چاه های نفت، تخته های چند لایه، چرم مصنوعی و مواد آرایشی، سموم و آفت کش ها و...... استفاده کرد.

ویژگی CMC

این ماده در آب سرد و گرم حل می شود. در حالتی که cmc در آب حل می شود، این ماده با یون کلسیم موجود در آب واکنش نمی دهد و در نتیجه ژل تشکیل نمی دهد. اساسا در مواردی که هدف، کنترل ویسکوزیته باشد از این ماده استفاده می گردد اما این ماده به غیر از افزایش ویسکوزیته، نقش های دیگری را نیز در کاربرد نهایی ایفا می کند. کاربرد کربوکسی متیل سلولز علاوه بر غلظت بخشی، چسبندگی و ایجاد استحکام، عامل انتشار، عامل نگهدارنده آب، حفظ حالت کلوییدی، تثبیت کننده، عامل تعلیق ساز، امولسیون ساز و عامل تشکیل لایه است. به دلیل ویژگی های متنوع، cmc در طیف گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.


An item with the same key has already been added. Key: h2

محصولات مرتبط