• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

qeymatb.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

فروش سیانور روی

شرکت کیمیا تهران اسید قادر به ارائه سیانور روی در قوطی های 15 کیلوگرمی با بهترین کیفیت می باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فروش با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید.


آشنایی با سیانور

سیانورها ترکیبات فلزی بنیان سیانید هستند و از همه خطرناک تر سیانور دو سدیم و سیانور دو پتاسیم که در مجاورت هوا یا در معده تحت تاثیر اسید کلریدریک باعث ایجاد اسید سیاندریک می‌شوند. سیانور اصطلاح عمومی برای گروهی از مواد شیمیایی حاوی کربن و نیتروژن است که با پیوند سه گانه به یکدیگر متصل شدند. به علت ویژگی های منحصر به فرد آن در تولید قطعات فلزی و بسیاری از محصولات آلی رایج مانند پلاستیک، پارچه های مصنوعی، کود، علف کش ها، رنگ ها و داروها، تمیز کننده های فلزات، استخراج سنگ معدن در معادن ، آبکاری فلزات، ساخت فیبرهای مصنوعی، آبکاری الکتریکی، کارخانه های طلا و همچنین برای دفع جوندگان و حشرات در منازل و کشتی ها استفاده می شود.

سیانور روی


نقش سیانور روی در فرایند گالوانیزه کردن

گالوانیزه کردن فرایندی است که ورق فولادی را با استفاده از یک لایه قلع و روی پوشش می دهند تا از خوردگی فولاد جلوگیری شود. گالوانیزه کردن با روش غوطه ور کردن ورق های فولادی در مذاب روی انجام می شود. فرایند گالوانیزه کردن شامل سه مرحله اصلی آماده سازی سطح، گالوانیزه کردن و بازرسی است که به توضیح این مراحل می پردازیم :

تمیز کردن سطح :

پاک کردن سطح فلز از تمامی آلودگی ها و از بین بردن روغن و خاک از روی سطح فلز که با قرار دادن در محلول قلیایی داغ و یا حمام اسیدی انجام می شود. مواد اضافه حاصل از جوشکاری که با پاک کردن چربی ها برطرف نمی شوند باید قبل از گالوینگ کردن با دستگاه انفجار شن، یا سایر ابزارهای مکانیکی بر طرف شوند.

از بین بردن اکسید آهن:

در مرحله دوم باید با استفاده از اسید سولفوریک یا هیدروکلریک اسید اکسید آهن یا همان فرایند زنگ زدگی را به طور کامل از سطح فلز پاک کرد. این مرحله می تواند با شن و ماسه و یا استفاده از قلع انجام داد.

شستشوی سطح :

مرحله نهایی شست شوی سطح است که با محلول آمونیوم کلرید روی انجام می شود. این مرحله هر اکسید باقی مانده روی سطح فلز را حذف می کند و یک لایه محافظ روی فولاد برای جلوگیری از تشکیل اکسیدهای بیشتر روی سطح قبل از غوطه وری در مذاب روی ایجاد می کند.

سیانور روی