• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

An item with the same key has already been added. Key: h2

1

گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

مواد شیمیایی خطرناک

1. باتراکوتوکسین : قوی ترین سم شناخته شده است که باتراکوتوکسین شهرت خود را در مصرف داروهای سمی که با استخراج سم از بدن قورباغه درست می شدند پیدا کرد، قورباغه ها نیز این سم را مستقیما در بدن خود تولید نمی کنند بلکه از هضم پشه های مالاریایی که می خورند بدست می آورند.

2. وی ایکس : خوشبختانه احتمال تماس شما با وی ایکس بسیار پایین است. یکی از اولین سلاح های کشتار جمعی شیمیایی می باشد که محققین برای فروش خرده به عنوان آفت کش در دهه 1950 تولید کرده بودند. چون تمام انبارهای آن در سراسر جهان از جمله انبارهای اصلی ایالات متحده آمریکا نابود شده اند.

مواد شیمیایی

3. تتراکلرودی بنزو پی دی اکسین : این ماده به عنوان آلوده کننده در عامل پرتقالی استفاده می شود که یک ماده خطرناک است. عامل پرتقالی برای از بین بردن گیاهان در نواحی پر تراکم ویتنام تولید شده بود ولی منجر به نواقص عضو پیش از تولد در نوزادان و آسیب های پوستی شد.

4. نابون : یکی از نخستین عامل های اعصاب شناخته شده است، این ماده که بوی میوه میدهد به شکل مه در جایی پاشیده شده و سبب تشنج و فلج شدن می شود. نابون خیلی کشنده نیست اما موفقیت این ماده شیمیایی در جنگ به پیدایش سموم خطرناک تری نظیر ریسین و دومان منجر شده است، سربازان عراقی در آخرین روزهای جنگ ایران و عراق از این ماده برای کشتن هزاران ایرانی استفاده کردند.

5. استریکنین : این ماده عموما به عنوان آفت کش علیه جوندگان و پرندگان استفاده می شود، به دلیل سهولت در پنهان کردن گمان می رود که استریکین شخصیت های نارنجی زیادی را کشته است. از جمله اسکندر کبیر و رابرت جانسون عضو گروه موسیقی بلوس.

مواد شیمیایی

6. سدیم سپانید : ماده شیمیایی متداولی است ولی یک قدم اشتباه باعث احساس بوی بادام خواهد شد و منجر به مرگ در کمتر از چند ثانیه خواهد شد، سپانید که پروتئینی در مینوکندری است چسبیده و سلول را از جذب اکسیژن باز می دارد.

7. نیکوتین : عضوی از خانواده سایه شب است و بین 3 تا 6 درصد جرم سیگار را تشکیل می دهد، تماس با فرم خالص این مایع در کمتر از چند ساعت باعث مرگ می شود چون نیکوتین از طریق سلول های غشایی پوست و سر مستقیما وارد جریان خون می شود. سیگارهایی که از برچسب های نیکوتین استفاده می کنند به راحتی ممکن است دچار اوردوز و مرگ شوند.

مواد شیمیایی

8. اتیلن گلایکول : این ماده در ضدیخ ماشین استفاده می شود. اتیلن گلایکول ارزان است و ساده به نظر می رسد، سطح سمیت میانه ای دارد با این حال مزه شیرین آن می تواند سبب شود فرد در خوردن آن افراط کند و در نتیجه اتیلن گلایکول در اثر متابولیسم به ماده خطرناک تر اگزالیک اسید تبدیل می شود، این ماده را از دسترس حیوانات دور نگه دارید چون ممکن است آن را با منبع غذا اشتباه بگیرند، در اثر خوردن مقدار زیاد آن مرگ به آرامی رخ می دهد و اندام های بدن به صورت سیستماتیک طرف مدت 72 ساعت از رده خارج می شوند. راه درمان آن الکل خوراکی (انیل الکل) است چون الکل با اتیلن گلایکول برای جذب شدن در بدن رقابت خواهد کرد و جلوی جذب آن را خواهد گرفت.

9. هیدروژن براکسید : هیدروژن براکسید به شدت فرار است و در قفسه حمام شما غلظتی بین 3 تا 6 درصد دارد، غلظت های بالاتر به عنوان بیشرانه موشک استفاده می شود. در غلظت های آزمایشگاهی بالاتر از 70 درصد با کوچکترین اشاره منفجر خواهد شد، بمب گذاران سال 2005 متروی لندن از هیدروژن براکسید به عنوان ماده منفجره استفاده کرده و جان 52 نفر را گرفتند.

10. درجوکسین : عصاره گل انگشتانه در مقادیر درجوکسین باعث افزایش کارایی قلب می شود، یک پرستار به نام جارلزکولن یا همان (فرشته مرگ) دیجوکسین دارویی را برای کشتن بیش از 40 بیمار به کار برد.