• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

An item with the same key has already been added. Key: h2

1

گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

کاربرد اتانول آمین

اتانول آمین ها دارای مشتقات مونو، دی و تری اتانول آمین می باشد.


موارد مصرف و کاربرد اتانول آمین

امروزه اتانول آمین ها در مقیاس صنعتی در یک فرآیند پیوسته از واکنش اتیلن اکساید با آمونیاک در یک راکتور لوله ای در دمای پایین، فشار بالا و در خلوص بالای 99 درصد تولید می شوند. بازه محصولات تولیدی DEA، MEA، TEA بسته به تکنولوژی و نسبت مصرف خوراک و همچنین بر اساس تقاضای بازار می تواند متفاوت باشد. فرآیند تولید MDEA نیز به مشابه تولید اتانول آمین ها می باشد با این تفاوت که به جای آمونیاک از MMA استفاده می گردد.

مهم ترین مصارف اتانول آمین ها در حال حاضر استفاده از آنها در تولید امولسیفایر، شوینده ها، صنعت نساجی، شیرین سازی گاز و تولید سیمان است. حداکثر مصرف MEA در صنایع شوینده است. دیگر مشتقات اتانول آمین همانند دی و تری اتانول آمین دارای گستره کاربرد بالاتری می باشند. از این مشتقات به عنوان سورفکتانت برای استفاده در شوینده ها و محصولات بهداشتی، تصفیه و شیرین سازی گاز ترش، به عنوان سیالات خنک کننده، به عنوان نرم کننده در صنایع نساجی و در فرمولاسیون لاستیک ها، پاک کننده ها و واکس ها استفاده می شود.

متیل در اتانول آمین به علت مزایای فراوانی که نسبت به دیگر آمین های مرسوم دارد مانند انرژی کم مورد نیاز برای احیا توانایی جدا سازی گزینش پذیر، سولفید هیدروژن در حضور دی اکسیدکربن و خورندگی کم، در دهه های اخیر کاربرد بسیار وسیعی در شیرین سازی گاز در جهان پیدا کرده است. از این رو عمده مصرف متیل دی اتانول آمین در شیرین سازی گاز در صنایع پالایشی و پتروشیمی می باشد.


کلمات کلیدی

کوکونات دی اتانول آمین - فرآورده های نفتی - حلال ها - آمین ها - دی اتانول آمین در صنایع پتروشیمی - کاربرد اتانول آمین - کاربرد آمین ها در صنایع بهداشتی - فروش دی اتانول آمین - قیمت دی اتانول آمین - حلال چیست - مونو اتانول آمین - دی اتانول آمین چیست - حلال ها - آمین ها


An item with the same key has already been added. Key: h2

محصولات مرتبط