• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

sabon-b2.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

گوگرد

گوگرد را همه به خوبی می شناسیم گوگرد عنصری است زرد رنگ که به صورت طبیعی در معادن زیر زمینی یافت می شود و عجیب این که این عنصر به طرز شگفت انگیزی با زندگی همه ی ما عجین شده است.


گوگرد راه گشای سلامتی

گوگرد را همه به خوبی می شناسیم گوگرد عنصری است زرد رنگ که به صورت طبیعی در معادن زیر زمینی یافت می شود و عجیب این که این عنصر به طرز شگفت انگیزی با زندگی همه ی ما عجین شده است. البته منظور تاثیرات آتش زایی آن نیست بلکه اثرات درمانی آن بر روی بدن ما است. البته هیچ گاه گوگرد در گذشته به صورت خالص یا ضماد برای مشکلات پوستی بکار نرفته است اما اگر از چشمه های آب معدنی حرفی به میان بیاید کمتر کسی است که یک بار بدن خود را به دست توانای آنها نسپرده باشد. ممکن است شما جز آن دسته اشخاصی باشید که به این مسائل اعتقاد ندارند و یا اصولا موقع بیمار شدن به دکتر مراجعه می کنند اما حتما یک بار برای تفریح هم که شده به همراه خانواده سری خانواده سری به این چشمه ها زده اید و دعای خیر مادر بزرگ وپدر بزرگ تان را برای خود خریده اید.

آری گوگرد از دیرباز درمان بخش بیماری ها بوده است و کم نبودند کسانی که هر ماه به صورت منظم در این چشمه ها ساعتی را لم می داند و همراه با ماساژ و حرکات آرام دست ها، پاها و کمر، به درمان آرتروز مفاصل و خشکی و سفتی عضلات شان کمک می کردند آنها می دانستند که با این برنامه ی منظم خواهند توانست چند هفته و یا حتی چند ماهی از این دردهای طاقت فرسا رهایی یابند. پس رنج سفر را به جان می خریدند و تپه ها و کوه های صعب العبور را پشت سر گذاشته و فرد را به این چشمه های آب گرم می رسانیدند. جالب تر آن که این افراد معمولا از وجود گوگرد و تاثیرات معجزه آسای آن خبر نداشتند و تنها وجود این آب زلال و گرم که از دل کوه ها می جوشید را سکوی درمان خود می پنداشتند.

برخی نیز پا را فراتر گذاشته و این آب را حاصل انرژی های درون زمین می دانستند. اولین کسی که شاید در تاریخ طب پرده از این راز برداشت آلمانی بود. شاید قبل از او نیز دیگر پزشکان به این تاثیرات درمانی گوگرد پی برده بودند اما این هانمان بود که توانست گوگرد را تخلیص کرده و آن را به صورت خوراکی در درمان بیماری های خاص بکار برد.

یکی از خواص معجزه آسای گوگرد، درمان بیماری های پوستی و بخصوص بثورات، خارش، کهیر و

تورم هایی بود که به بروز جوش و تاول منجر می شد. او به تجربه دریافت این بثورات به ظاهر ساده و کم اهمیت در صورتی که به درستی درمان نشوند قادر هستند طی سال های بعد فرد را به بیماری های جدی تری مبتلا سازند. توجیه او در این زمینه با توجه به دانش آن روز بسیار جالب توجه بود. او اعتقاد داشت بدن ما از چند لایه تشکیل شده است که درونی ترین و مرکزی ترین این لایه ها همان جان ما است و پس از آن به ترتیب لایه هایی نظیر فکر، منطق، احساسات و پس از آن مغز، قلب، استخوان ها، عضلات و...... قرار دارند. خارجی ترین لایه نیز پوست ما می باشد. به این ترتیب تمامی عوامل بیماری زا برای این که بتوانند فرد را بیمار کند باید جان او را گرفتار کنند. اما جان، تمامی مصائب و مشکلاتش را به صورت علائم جسمی و روحی بروز می دهد. او اعتقاد داشت بدن ما قادر است بیماری ها را از ارگان های پر اهمیت تر به اندام های کم اهمیت تر انتقال دهد. بنابراین خطر کمتری بدن را تهدید خواهد کرد.


صابون گوگرد

گوگرد یک ترکیب لایه بردار و یا حل کننده لایه شاخی پوست می باشد که به خوبی منافذ پوست را باز کرده و سلول های مرده سطح پوست را پاک می نماید. بنابراین در کنترل برخی بیماری های پوستی، عفونت های قارچی، عفونت پای ورزشکاران و بخصوص آکنه فوق العاده موثر می باشد، زیرا علاوه بر این گوگرد لایه بردار موثری است، از رشد و تکثیر باکتری ها و قارچ ها نیز جلوگیری می کند. از آنجایی که علت اصلی بیماری های مذکور باکتری و قارچ می باشد، گوگرد از طریق این دو مکانیسم به خوبی بیماری های مذکور را کنترل و درمان می کند. وجود 1% روغن درخت چای نیز اثر درمانی صابون را چندین برابر نموده زیرا روغن درخت چای ضد باکتری و ضد قارچ بوده مانع رشد و تکثیر آنها می شود. از طرفی دارای ترکیبات ضد التهاب بوده و واکنش های التهابی پوست مانند خارش، سوزش، قرمزی و ورم را کاملا تسکین می دهد.به علاوه نرم کننده و رطوبت رسان بوده و از خشکی ناشی از مصرف گوگرد جلوگیری کرده و موجب نرمی، لطافت پوست می گردد. شستشو با صابون گوگرد آرامش و خنکی خاصی در پوست ایجاد

می کند.

گوگرد یک فلز بی بو، بی مزه و چند ظرفیتی است که بیشتر به شکل بلورهای زرد رنگ موجود در کانی های سولفید و سولفات شناخته شده است. گوگرد عنصری مهم برای همه موجودات زنده است برای نمونه می توان به حضور گوگرد در ساختار اسید آمینوها و پروتئین ها اشاره کرد. این عنصر به صورت اولیه در کودها استفاده می شود، ولی به صورت گسترده تر در باروت، ملین ها، کبریت ها و حشره کش ها نیز بکار گرفته می شود.


موارد مصرف گوگرد

این عنصر برای استفاده های صنعتی مانند :

اسید سولفوریک

باطری ها

تولید باروت

حرارت دادن لاستیک

تولید کودهای فسفات به عنوان ماده ضد قارچ

کاغذهای شستشو

ساخت کبریت

وسایل آتش بازی


خطر کمبود گوگرد در بدن

گوگرد از دیرباز درمان بخش بیماری ها بوده است. اولین کسی که شاید در تاریخ طب پرده از این راز برداشت"ساموئل هانمان" آلمانی بود. گوگرد عنصری است که در جدول تناوبی در زیر گروه اکسیژن قرار گرفته است. این عنصر شناخته شده در بسیاری از مواد آلی و خصوصا پروتئین ها نقش ساختمانی دارد و به گونه ای که وجودش باعث افزایش استحکام پروتئین می شود.

• طبع گوگرد گرم و خشک است.

• گوگرد رنگ پوست را بهتر م یکند و به موها شفافیت می بخشد.

• برای سلامت مو، پوست و ناخن ها از ضروریات است.

• در سوخت و ساز بدن با گروه ویتامین های B همکاری می کند.

• به کبد در ترشح صفرا کمک می کند.

• گوگرد قسمتی ار بافت سازنده اسید آمینه ها می باشد.

• گوگرد عنصر مهم تشکیل دهنده بافتهای استخوانی و پوست و مو می باشد.

• کمبود گوگرد باعث ریزش مو، خرابی ناخن ها، اگزما، کهیر و جوش می گردد.

• برای درمان میگرن، روماتیسم، برونشیت و اختلال کبدی و ترمیم سلول ها مفید است.

• گوگرد به متابولیسم مغز کمک می کند.

• برای بیماری برص و پیسوریازیس با سرکه به صورت ضماد بمالید.

• برای جوش های صورت زیر نظر پزشک استفاده گردد.

• گوگرد را در آب گرم حل کرده اعضای فلج و بی حسی را با آن بشویید.

• برای جبران کمبود در بدن، صبح ناشتا یک استکان آب خیار، با کمی آب لیمو مخلوط کرده میل شود یا این که پیاز را همراه غذا بخورید.

• یک نسخه دیگر برای بیماری برص: گوگرد زرد و گوگرد سفید را به نسبت مساوی پودر نموده در روغن زیتون و سرکه حل کنید به موضع بمالید.

• با دود گوگرد می توان زنبورها را فراری داد.

• ضماد گوگرد باعث سفید شدن مو می شود.


در چه مواد غذایی گوگرد وجود دارد

گوشت گوساله کم چرب

حبوبات خشک

ماهی

تخم مرغ

کلم

سیر

پیاز

موسیر

تربچه

جعفری

جوانه عدس و گندم

خربزه

تمشک

توت فرنگی

مویز

انگور

هویج

کرفس

ترب

سیب زمینی

گوجه فرنگی

شاهی

ملاس سیاه

خردل

کاکائو

برنج

اسفناج

خرما

بولاغ اوتی

شلغم

نخود

سویا

میگو

ماهی ازون برون

قزل آلا

فندق

گردو


فواید گوگرد برای بدن

پس از کلسیم و فسفر، گوگرد سومین ماده معدنی مهم در بدن است. گوگرد به دست آمده از رژیم غذایی روزانه، موجب تشکیل پروتئین در عضلات، پوست و موها می شود. بدن دو اسید آمینه حاوی گوگرد در مواد غذایی، متیونین و سیستئین، را پردازش می کند. از آنجا که این اسیدهای آمینه به طور معمول در بدن ذخیره نمی شوند، مصرف بیش از حد آنها باعث ایجاد ترکیبات در ادرار می شود، که می تواند بوی بدی به ادرار دهد. غذاهای غنی از گوگرد همچنین م یتوانند باعث مشکلات معده، مانند نفخ شکم، شوند. قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز می تواند سطح گوگرد در بدن را افزایش دهد.

موجب بهبود حمل و نقل هورمونها، مانند انسولین، می شود. در نتیجه از افزایش قند خون جلوگیری قند خون جلوگیری می کند.

گوگرد موجب حفظ خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

گوگرد به تولید یک آنتی اکسیدان مهم در بدن، به نام گلوتاتیون، که از آسیب به سلول ها محافظت می کند، کمک می کند.


خطرات گوگرد

جامد قابل اشتعال که از مذاب آن گاز سمی و خطرناک دی اکسید گوگرد متصاعد می شود.

گوگرد مذاب می تواند عامل آتش های دمایی شود.

گوگرد جامد و مذاب می تواند شعله ور شود و از سوختن گوگرد، دی اکسید گوگرد تولید می شود که گازی سمی و بسیار خطرناک است که باعث سوزش چشم می شود.

ذرات گرد و غبار گوگرد ممکن است باعث سوزش چشم، بینی، گلو و پوست بدن شود که همچنین گوگرد مذاب می تواند تولید آتش دمایی کند.

گوگرد می تواند روی بدنتان اثر بگذارد وقتی که شما هوا را به داخل تنفس می کنید و از طریق روزنه های پوست بیرون می دهید.

تماس مکرر با گوگرد می تواند به چشم شما صدمه وارد کند.

استنشاق گوگرد می تواند در بینی و شش ها سوزش ایجاد کند.

گوگرد ممکن است باعث تنگی تنفس و آسم شود همراه با ناراحتی های تنفسی از قبیل خس خس کردن، سرفه و گرفتگی قفسه سینه.

در معرض گوگرد بودن برای مدت طولانی و به مقدار زیاد باعث خارش پوست شما می شود.

گوگرد بصورت گرد و غبار قابل اشتعال می باشد و خطرات ناشی از آن آتش را به بار می آورد.


کلمات کلیدی :

اسید سولفوریک - اسید سولفوریک چیست - فروش اسید سولفوریک - اسید سولفوریک msds - اسید سولفوریک غلیظ - اسید سولفوریک 98 درصد - اسید سولفوریک دودکننده - اسید سولفوریک صنعتی - قیمت اسید سولفوریک - اسید سولفوریک و کاربرد های آن - اسید سولفوریک در کشاورزی - قیمت خرید اسید سولفوریک - اسید سولفوریک در چرم سازی - اسید سولفوریک در رنگرزی - تولید اسید سولفوریک - اسید سولفوریک در باران - تولید اسید سولفوریک - موارد استفاده از اسید سولفوریک - کاشف اسید سولفوریک - باران اسیدی - کاشف هیدروژن


مقالات مرتبط